O GRH DESANTURA

DESANTURA180
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Desantura powstała 2 sierpnia 2013 roku. Nasza grupa składa się z pasjonatów historii z Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Desantura powstała na bazie zainteresowania militariami i dziejami najnowszymi, tak Federacji Rosyjskiej jak i całego okręgu Kaukazu.

Głównym obszarem naszej działalności jest rekonstrukcją rosyjskich sił 76-ej Dywizji Szturmowo- Desantowej podczas konfliktu w Gruzji w 2008 roku jednak, wraz z rozwojem Grupy, budowaniem wiedzy i gromadzeniem sprzętu zdecydowaliśmy się na stworzenie sylwetek gruzińskich: II Brygady Piechoty (2008) oraz Gwardii Narodowej (2008) a także bojowników i żołnierzy stron walczących podczas Wojny Domowej w Gruzji (1991-1993).

Przyjmujemy za jedno z naszych nadrzędnych zadań rzetelną prezentację i pogłębianie złożonej problematyki Kaukazu z uwzględnieniem stanowisk wszystkich stron zaangażowanych w konfikty. Historia tego obszaru, wciąż budzi ogromne emocje i kontrowersje zarówno w Polsce, Europie jak i Rosji i Gruzji.
Mamy nadzieję, że nasza Grupa i ta strona internetowa będą w sposób możliwie obiektywny budować dyskusję o konfliktach rozgrywających się na południe od Wielkiego Kaukazu. Oprócz typowych działań rekonstrukcyjnych chętnie uczestniczymy we wszelkich akcjach charytatywnych, dobroczynnych i edukacyjnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą lub wstąpieniem w nasze szeregi do kontaktu!

UWAGA! W związku z obecną sytuacją na Ukrainie pragniemy podkreślić, że jako GRH jesteśmy apolityczni i odcinamy się zarówno od polityki prowadzonej przez W. Putina jak i od interwencji 76ej DDSz, na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Nie mamy również zamiaru brać udziału w dyskusjach dotyczących konfliktu ani komentować informacji o stronach tego konfliktu. Jednocześnie wyrażamy głębokie ubolewanie nad losem ludzi cierpiących pośrednio i bezpośrednio w wyniku działań zbrojnych prowadzonych na terenie Ukrainy. 

 

AKTUALNY SKŁAD:

Wiktor
Wiktor
Dowódca drużyny
Łukasz
Łukasz
Strzelec PKM
Artur
Artur
Strzelec wsparcia
Filip
Filip
Kierowca/mechanik BMD
Konrad
Konrad
Radiooperator

Contact Us

Powered by themekiller.com